Zaznacz stronę

 

Czy można zarobić wielkie pieniądze robiąc coś zupełnie odwrotnego niż wszyscy inni? Oczywiście, że można. Nawet czasem trzeba zmierzać w przeciwnym kierunku i szukać alternatyw w działaniu. To właśnie chce pokazać Jakub Bączek w swojej książce „Zarobić milion idąc pod prąd”.

zarobić milion idąc pod prądPozycja autora w żaden sposób nie odstaje od polskich realiów, jest w nich srodze osadzona. Autor decyduje się na ukazanie podstaw dla naprawdę początkujących przedsiębiorców i z refleksją podchodzi do kreowania własnego biznesu. Bączek skłania się ku ukazaniu czytelnikowi prostej drogi do rozkręcenia przedsięwzięcia. Pisze między innymi o budowaniu firmy od zera, bez mentorów i dofinansowań. Prezentuje wiele przykładów z polskiego podwórka, skupiając się głównie na przykładach z jego prywatnych inwestycji. W książce znajdziesz między innymi porady dotyczące stworzenia produktu za milion złotych, techniki jak stać się ekspertem w swojej branży, porady dotyczące dochodów pasywnych i wiele więcej.

Dla już doświadczonych przedsiębiorców rady autora mogą wydawać się zbyt trywialne. Bączek prostymi zdaniami chce trafić do umysłu czytelników, szczególnie tych, którzy z biznesem mieli do tej pory mało wspólnego. Szukają punktu zaczepienia, inspiracji i technik, które pokażą im fenomen posiadania własnej firmy. Nie oszukujmy się, książka nie dostarczy żadnych przełomowych wiadomości tym, którzy już odkryli tajniki biznesu. Natomiast na pewno nie zaszkodzi i ukaże inny punkt widzenia.

Ciekawym zabiegiem ze strony autora jest wypunktowanie tzn achivementów, czyli zadań, które można wysłać na podany adres email, a następnie otrzymać konkretny feedback, który poszerzy dany wątek. Po zrealizowaniu wszystkich 13 wyzwań, mail jest kierowany bezpośrednio do autora książki. Jest to więc dobra okazja by podzielić się chociażby swoim pomysłem na biznes. A nóż zostanie on zauważony i doceniony. 

zarobić milionKsiążka została doceniona przez Empik i trafiła na listę bestsellerów, pomimo źle ocenianej oprawie graficznej i często występujących błędów językowych. Bączek przyjął model biznesowy, który trafił do setek tysięcy osób. Zbytnia prostota i zdroworozsądkowość może niekiedy drażnić, a z drugiej strony może przynieść pożądany skutek.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z biznesem, potrzebujesz prostych wskazówek, rad i technik jak wybić się w tym świecie – zdecydowanie warto przeczytać pozycję Bączka. Z drugiej strony osobom doświadczonym niekoniecznie książka ta może przypaść do gustu. Warto natomiast zwrócić uwagę jaki cel miał autor, doszukać się w publikacji niuansów i wykorzystać zadania na własny użytek. Może w przyszłości okaże się, że łatwość i przejrzystość opisanych technik miała sens.

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

Jeśli chcesz nabyć książkę po promocyjnej cenie to wejdź tutaj>

kliknijtutaj

Podziel się