Zaznacz stronę

 

Zaprzyjaźnij się z niezależnością!

Narzekanie – to z pewnością nasza narodowa cecha. Polacy, jak nikt inny w Europie, uwielbiają użalać się nad własnym losem zamiast wziąć życie w swoje ręce. Nikt nie lubi być kierowanym przez innych ale niestety w dzisiejszych czasach tak jest po prostu łatwiej. Po co zmieniać świat wokół siebie skoro w oczach innych i tak będę zawsze tą niedołężną kobietą, której życie toczy się wokół domu i nieefektywnej pracy. Myślicie, że mnie jako mężczyźnie z łatwością przychodzi słuchanie o tym? Oczywiście, że nie !

Dlatego postanowiłem zajrzeć do książki Kamili Rowińskiej i pokazać Wam Kobietom, że sukces i niezależność jest częścią życia każdego. Autorka „Kobiety niezależnej” świetnie ukazuje ten punkt widzenia.

2Bogactwo i sukces drzemią w duszy każdej kobiety. Pieniądze nie budują charakteru, one jedynie uwydatniają pewne wartości i uwydatniają to, kim naprawdę jesteśmy. Oczywiście znamy i takich ludzi, którzy po dorobieniu się sporej gotówki stali się zupełnie inni. Natomiast nie można wszystkich klasyfikować w jeden sposób. To, jakimi osobami się staniemy to kwestia charakteru, wychowania i wyznawanych wartości. W swojej książce Rowińska zwraca się bezpośrednio do kobiet i przekonuje, że bogactwo jest czymś dobrym i daje większą szanse wyboru. Co więcej Kamila utwierdza czytelniczki w przekonaniu, że muszą być odpowiedzialne za swoje finanse. Dzięki pieniądzom możesz jedynie stać się silniejszą i bardziej niezależną kobietą pokazując, że charakteryzujesz się postawą asertywną, stanowczą i zdyscyplinowaną. Każda kobieta musi bowiem umieć zarządzać budżetem domowym, mieć poczucie siły i władzy nad pieniądzem – tego właśnie uczy Kamila.

Autorka daje również kilka, praktycznych wskazówek jak dobrze organizować domowe zajęcia i nauczyć się je delegować oraz upraszczać , po to by mieć więcej czasu na budowanie własnej niezależności. Co więcej pokazuje jak dbać o własne kompetencje oraz jak rozdzielać domowe finanse od firmowych i jak efektywnie dbać o jasność w gospodarowaniu budżetem firmy.

kobieta niezależnaKobiety bardzo często stoją z boku i nie wierzą we własne możliwości. Drogie Panie, pozbądźcie się symbolu Matki Polki i zacznijcie walczyć o swoje. Oczywiście to nie są lata dwudzieste ubiegłego stulecia, jednak miejcie tą świadomość, że świat biznesu stoi przed wami otworem bez potrzeby rezygnacji z własnych zasad i wartości, chociażby tych rodzinnych. Największym błędem jest bowiem mentalne zamknięcie i tego właśnie chce nauczyć Kamila Rowińska. Nie mamy żadnej gwarancji, że życie potoczy się pomyślnie. Nigdy nie ma 100% szansy, że biznes się uda, dzieci wyrosną na geniuszy, a nam samym nie przydarzy się rodzinne nieszczęście. Życie jest nieprzewidywalne i z tym trzeba się pogodzić. Ale my możemy przynajmniej na nie wpływać. A to wszystko trzeba jedynie dostrzec w swoim wnętrzu.

Nadszedł czas na zmiany , na Wasze finanse i Wasze potrzeby! Jeśli rodzi się w Tobie potrzeba niezależności, stania się kobietą sukcesu ale nie do końca potrafisz obudzić w sobie tego tygrysa – sięgnij po poradnik autorstwa Kamili Rowińskiej. Ucz się i sięgaj po wiedzę od osób, które coś w życiu osiągnęły i chcą się dzielić swoimi przemyśleniami.

Jeśli uważasz, że tylko mężczyźni mogą osiągnąć sukces w biznesie – mylisz się. Pamiętaj, że życie zależy od Ciebie. Nieważne skąd pochodzisz i jaka jest Twoja przyszłość. Ważne jest dzisiaj i to, co chce się osiągnąć.

kobieta niezależna

 

Uśmiechnij się 🙂

Artur Wiktor

Artur Wiktor