Zaznacz stronę

d.wilczek

 

Czym tak naprawdę jest dla Ciebie bogactwo? Zrozumienie i dobra definicja tego pojęcia wcale nie jest taka oczywista jakby mogło się wydawać. Na blogu rozpoczynam właśnie nowy cykl artykułów, w których będę prezentować znane pozycje książkowe na temat zarabiania oraz złote myśli w nich prezentowane. Postaram się wypunktować najważniejsze koncepcje aby zachęcić was, drodzy czytelnicy, do dalszej lektury owych pozycji.

W dzisiejszym artykule przybliżę książkę Daniela Wilczka zatytułowaną „Uwolnij swoje bogactwo”.

 

Jest oczywistym, że wszyscy chcą się bogacić aby zapewnić sobie i najbliższym warunki życiowe na wysokim poziomie. Nie każdy jednak wie jakie podjąć kroki by swoje marzenia przekuć w rzeczywistość. Ludzie po prostu nie wierzą w swoje możliwości i nie dostrzegają szans, które tak naprawdę są w zasięgu ich ręki. Bogacenie się to całościowy proces, któremu trzeba poświęcić odpowiednio dużo czasu, stale go pielęgnować i dopieszczać. Oczywiście można stać się bogaczem z dnia na dzień wygrywając chociażby w totolotka. Takich ludzi nie można jednak nazwać prawdziwymi bogaczami. Stanie się milionerem w ciągu paru godzin jest przytłaczające, ludzie nie radzą sobie bowiem z ciężarem spływającej na nich fortuny. Wilczek wyjaśnia czym jest prawdziwe bogactwo i jak dążyć do jego zdobycia. Bogactwo to nie jest przypadek, to starannie zaplanowana ścieżka rozwoju, która sprawia, że podejmujesz takie a nie inne kroki w celu zdobycia wolności finansowej. Autor kładzie tutaj duży nacisk na słowo „zacząć”. Problemem większości z nas jest stagnacja i niemożność posuwania się do przodu. Często myślimy bowiem, że przecież nie warto czegokolwiek zaczynać, co z góry skazane jest na porażkę. Na tym właśnie polega błąd. Pierwszy krok w stronę majętności jest bowiem najistotniejszy.

Autor przyrównuje proces bogacenia się do wzbierającej rzeki. Wszystko ma swoje początki u źródła, źródła które z biegiem czasu powiększa się , łącząc pojedyncze strumyki. Nagromadzone działania , splot nieprzypadkowych planów , tworzą w rzeczywistości obraz finansowego sukcesu. Zgromadzony majątek to bowiem jedynie w 20% teoria, za resztę odpowiadają wyłącznie Twoje dążenia i podejmowane kroki. Wilczek w swojej książce nie skupia się na technikach zarabiania , pokazuje bardziej, że bogactwo ulokowane jest w głowie człowieka i nie może być ani wiedzą nabytą ani przypadkowym zbiegiem zdarzeń.

licz_prowizjePojęciem, które przewija się przez całą pozycję i ogrywa istotne znaczenie w procesie pomnażania majątku, to inteligencja finansowa. Wypracowanie takich umiejętności, schematów myślenia i działania, które pozwolą dostrzeganie i wykorzystanie pojawiających się okazji na zarobek. Sukces według Wilczka ma dwa wymiary, duchowy i praktyczny. To właśnie część duchowa odgrywa najistotniejszą rolę w życiu człowieka i odpowiada w znacznym stopniu za inteligencję finansową. Tak naprawdę pieniądze mają tutaj najmniejsze znaczenie. Ważne jest jakim człowiekiem się stajesz podczas całego procesu. Praca nad własną mentalnością, wypracowanie swoich schematów postępowania może przynieść zdecydowanie lepsze efekty.

To, do czego dąży autor książki „Uwolnij swoje bogactwo” to osiągnięcie wolności finansowej i powolne wspinanie się po drabinie niezależności. Wilczek ma wizję, że każdy Polak może odmienić swoje życie, ale musi zrobić to sam. To bowiem w nas drzemie potencjał, trzeba tylko obudzić śpiący wulkan i nie pozwolić by przysypał go popiół. Pod skorupą na pewno tli się żar, żar, który może ewaluować i w najbardziej nieoczekiwanym momencie wybuchnąć przynosząc sukces.

Serdecznie zachęcam do lektury całej pozycji. Może to właśnie Ty zostaniesz zainspirowany i odmienisz na zawsze swoje życie.

kliknijtutaj

 

 

Uśmiechnij się 🙂

Artur Wiktor

160x226

 

 

 

 

 

 

Podziel się