Zaznacz stronę

 

Jak widzisz swoją przyszłość? Zastanawiałeś się kiedyś co będziesz robił za 10 lat? Otóż powiem Ci jedno… nie ma sensu się nad tym przejmować. Dzisiejszy świat jest bowiem przepełniony zmianą. Nigdy nie wiesz, co przyniesie kolejny dzień. Wszystko leży w Twoich rękach, a długoterminowe planowanie w społeczeństwie ewolucji raczej nie zdaje egzaminu. Książka Randyego Gagea „Ryzykowne znaczy dziś bezpieczne” przedstawia obraz świata nieznanego, pełnego tajemnic ale zarazem nowych możliwości, które rodzą się tuż za rogiem…

 

ryzykownie znaczy bezpiecznieDrastyczne zmiany w przyszłości na pewno nastąpią, przed tym nie uchroni się żaden z nas. Autor książki próbuje przekonać swoich czytelników, że ta przemiana jest ówcześnie czymś dobrym, swojego rodzaju szansą na dalsze życie. Na te zmiany musimy być gotowi. W swojej książce przekazuje wiedzę na temat jego osobistej wizji dotyczącej nowej rzeczywistości, kwestii zabezpieczeń finansowych, ucieczce od nagminnie powtarzanych schematów czy wystrzeganiu się egoizmu w dążeniu do zawodowego sukcesu. Pozycja Gagea to swojego rodzaju przestroga przed tym, co może nastąpić, jakie mechanizmy w sobie obudzić by być przygotowanym na nadchodzącą falę zmian.

Żyjemy obecnie w świecie, którego jedynym, stałym elementem jest transformacja i zmieniająca się rzeczywistość. W przeszłości społeczeństwa nie doświadczały bowiem takiego natłoku i tempa. Nawet schematy i idee, które kiedyś wydawały się fundamentem i podwaliną codzienności, obecnie nie mają praktycznie żadnego znaczenia. Autor daje czytelnikowi do zrozumienia, że reguły dotąd panujące również uległy zmianie. W dzisiejszy świecie nie trzeba posiadać wykształcenia, by zarobić wielkie pieniądze i odnieść życiowy sukces. Trzeba dbać o swój rozwój intelektualny, a czasem ruszyć na przekór innym. Jeśli widzisz, że wszyscy idą w prawo, przełam się i spójrz na lewo! Łamanie wzorców i stereotypów nie jednemu milionerowi wyszło na dobre. Ty też tak możesz!

Jedyne co dzisiaj jest słuszne to ryzyko. Musimy przełamać się i próbować żyć trochę na krawędzi. Randy udowadnia, że stabilizacja jest teraz zupełnie inaczej rozumiana. Tego, czego uczono nas o bogactwie, samopoczuciu , sposobie na zrobienie własnego biznesu , teraz przestaje mieć znaczenie. Tutaj też trzeba wziąć życie w swoje ręce, odważyć się i zmienić swój sposób postępowania, przekierować myślenie na inne tory.

W książce bardzo pozytywny jest wydźwięk nauczenia czytelnika i zachęcenia go do samodzielności w myśleniu i działaniu. Autor podaje mnóstwo przykładów jednostek, które zbudowały wielkie imperia nie mając na początku nic, prócz własnej wizji i szczerych chęci. Pozycja ta może stać się przykładem i przestrogą przed błędami i chęcią podążania za tłumem.

Bezpieczna granica już dawno została przekroczona. Nie pozostaje nam nic innego, jak pogodzić się ze zmieniającą się rzeczywistością i zaakceptować uroki dnia jutrzejszego. Świat nigdy nie będzie idealny. Kiedy jedni zbankrutują, drudzy w tym samym czasie się wzbogacą. Musimy nauczyć się z tym żyć i dać szansę na rozwój sprawy.

 

Gwarantuję, że książka „Ryzykowne znaczy dziś bezpieczne” zachwyci każdego, kto nie boi się stawiać wszystkiego na jedną kartę ale i tego, kto drży przed postawieniem tego pierwszego, najważniejszego kroku.

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor

160x226

 

darmowy ebook02

Podziel się